Nacházíte se zde: Úvod > Vaše dotazy

Vaše dotazy

Přidat dotaz či komentář

strana 1 | 2 | 3 | 4 | ... | 16

dotaz (04.03.2017)

Dobry den chtel bych se optat kolik stoji znamka na svoz odpadu dekuji za info

Odpovídá: Pravoslava Morávková (06.03.2017)

Známka na svoz odpadu je v současnosti za 65,-Kč/ks.

daňový poplatník (03.02.2017)

Kvůli velkému počtu úrazů po pádu chodců na zledovatělých chodnících a silnicích doporučuji se starat nejen o úklid parku ale spíš o chodník před autubusovou zastávkou, kde dnes ráno snad jen náhodou ..........
děkuji za odpověd

Odpovídá: Štěpán Čeněk (03.02.2017)

Vážený daňový poplatníku.
Chodníky jsou průběžně ošetřovány od 05:00 hodin.
Vzhledem k namrzajícím srážkám, se však může vyskytnout místo, kde je nutné údržbu provést znovu. Pokud tedy skutečně, tak jako my, chcete zabránit pádu chodců na zledovatělých chodnících, za telefonujte nám, aby mohla být náprava provedena co nejdříve. V tomto případě je psání emailů zbytečné.
Pokud jde o úklid parku, tak ten je prováděn na etapy, a to vždy po ošetření chodníků a komunikací.


S pozdravem

Josef Nývlt (18.11.2016)

Proč se ve Třemešný nemůže třídit odpad do pytlů jako v Nemojově? Je to přece mnohem pohodlnější a prý na tom má Nemojov i zisk. Je pravda, že starosta toto třídění zamítl?

Odpovídá: Štěpán Čeněk (22.11.2016)

Dobrý den pane Nývlt.
O tomto způsobu sběru odpadu obec jednala v roce 2013. Po předání potřebných podkladů, nám dodavatelská společnost sdělila, že pro naši obec má změna nulový ekonomický přínos. Z toho důvodu, nebyla změna způsobu sběru odpadu schválena.

Starosta (v tomto případě má osoba) nic nezamítl, ale po projednání v radě obce, nebyl tento způsob doporučen.

V roce 2017, však bude pytlový sběr znovu posouzen, protože došlo k navýšení cen za tříděny odpad.

S pozdravem

občan B.T. (08.06.2016)

Dobrý den, budou někde v obci uveřejněny změny v hromadné dopravě včetně objízdných tras po dobu rekonstrukce části vozovky ve Dvoře Králové

Odpovídá: Pravoslava Morávková (09.06.2016)

Informace, které máme k dispozici jsou uveřejněny na našich stránkách v sekci "úřední deska".

michaela včeláková (03.02.2016)

Dobrý den,chtěla bych se optat na vaší kroniku obce,jedná se mě o mé předky,kteří tam žili nebo žijí.Máte kroniku v el.podobě?

Odpovídá: Pravoslava Morávková (04.02.2016)

Školní kroniky obce jsou v el. podobě na stránkách archivu v Trutnově, matriční knihy jsou naskenované v archivu v Zámrsku.

Bohuslava Mejstříková, Pardubice (26.01.2016)

Dobrý den, dnes se mi dostala do rukou kniha "Lázně u Mariánské Studně pod Zvičinou" (Martinek,Engelen). Jelikož naše rodina pochází z Bílé Třemešné a Dolní Brusnice, zaujaly nás kromě textu i dobové fotografie, na kterých jsme poznali mnoho známých i příbuzných. Ráda bych si knihu zakoupila a chci se zeptat, zda není v prodeji na Vašem obecním úřadě, případně,kde jinde je možné ji zakoupit Děkuji za odpověď. B.Mejstříková ,Pardubice

Odpovídá: Pravoslava Morávková (27.01.2016)

Kniha "Lázně u Mariánské studně" je v prodeji u nás na Obecním úřadě v Bílé Třemešné, rozhodně ji mají i přímo v Hotelu Pod Zvičinou. Cena je 370,-Kč.

Jakub Šmíd (13.12.2015)

Dobrý den,
můj dotaz se týká také sběrného dvora, kdy už se můžeme těšit na jeho otevření a co je pravdy na tom, že je problém s příjezdovou cestou ke dvoru. Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Štěpán Čeněk (14.12.2015)

Dobrý den.
K otevření sběrného dvora nám chybí poslední dokument. Jedná o schválený provozní řád. Tento dokument obdrží obec 15 ledna. Po tomto datu dojde k otevření sběrného dvora. Přesný termín a další podrobnosti např. jaký druh odpadů zde bude možné ukládat, zveřejníme s předstihem na stránkách obecního úřadu.
S přístupovou komunikací ke sběrnému dvoru, žádný problém nemáme.

Lubomír Flejgr (04.11.2015)

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,jestli je v obci zřízen sběrný dvůr.
Děkuji Flejgr L.

Odpovídá: Pravoslava Morávková (16.11.2015)

Sběrný dvůr je před otevřením, čeká se jen na potřebná "razítka".

M.Zlatník (08.06.2015)

Dobrý den . Chci se zeptat, co je s vodou? Občas je hodně cítit chlorem a minulý týden pomalu netekla . O víkendu netekla vůbec. Museli jsme si koupit balenou. Tak jestli se máme předzásobit ? Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Štěpán Čeněk (09.06.2015)

Tímto bych se nejen Vám, ale i dalším obyvatelům omluvil za problémy s dodávkou vody z posledních dnů. Tento stav byl způsoben extrémním odběrem vody z důvodu napouštění zahradních bazénů a zavlažování zahrad z vodovodního řadu. Tím došlo k úplnému vyčerpání vodojemu "Pod sjezdovkou" a následným problémům v části obce.
Obec se tomuto stavu snažila zabránit, kdy už od pátku 5.6. bylo noční čerpání vody přepnuto do celodenního režimu. Prostřednictvím obecního rozhlasu jsme pak dále požádali občany, aby napouštění bazénů a zavlažování zahrad neprováděli.
Bohužel ani tato opatření nakonec nezabránila situaci, že některé výše položené nemovitosti na několik hodin nakonec o vodu přišli.
V současné době je situace již stabilizována a dodávka vody by měla probíhat bez problémů.

Ještě jednou se všem obyvatelům omlouváme za nepříjemnosti spojené s nedostatkem vody.

Honza (07.06.2015)

Dobrý den,
prosím o info ohledně pokrytí televizním signálem Multiplex 4 v Bílé Třemešné a okolí

Odpovídá: Štěpán Čeněk (09.06.2015)

Dobrý den.
Bohužel o tomto pokrytí nemáme žádné informace. Obec se k žádnému šíření signálu nevyjadřovala a ani nebyla žádným z provozovatelů této sítě oslovena, nebo informována o jakékoliv činnosti z důvodu jeho šíření.

M.Zlatník (04.05.2015)

Dobrý den. Ptal jsem se , jestli z monitorováné plochy pod našim domem v Mezihoří jsou nějací vinníci. Tabule se zákazem už nebyli pomalu ani vidět. Místo odpovědi někdo sundal kameru nebo foťák.
Teď nás tady zavezla sutí nějaká firma .Já vím je to plocha obce ,ale neumíte si představit toho prachu co nám lítá do domu. Zajímalo by mě ,jak to bude dál. Jsem předsvědčen, že dole v obci vám je to jedno. Příspěvek se týká života v obci, není vulgární, rasisticky motivovaný a neřeší osobní spory mezi občany obce. Proto děkuji za odpověď.

Odpovídá: Štěpán Čeněk (05.05.2015)

Dobrý den pane Zlatník.
Monitorovací zařízení bylo odstraněno z důvodu opravy a bude následně umístěno zpět.

Uvedený pozemek byl dán do pronájmu subdodavatelské firmě, která provádí rekonstrukci železniční tratě, takže se nejedná o nelegální skládku. Pronájem plochy bude trvat cca 4 až 5 měsíců dle postupu prací na kolejovém vedení. Po skončení pronájmu bude celá plocha rekonstruována jako odstavná plocha a nelegální skládka bude definitivně zrušena. Úpravou plochy bude odstraněna i prašnost, která zde byla už před pronájmem plochy. Samozřejmě si uvědomuji, že se skládkou materiálů jsou spojeny i nepříjemné vlivy jako provoz nákladních vozidel i zvýšená prašnost. Jsem si však jistý, že za konečnou rekonstrukci, která bude hrazená právě z pronájmu, toto dočasné omezení stojí.
Děkujeme za pochopení a v případě problémů se na nás můžete kdykoliv obrátit.

Mária Čonková (20.03.2015)

Dobrý ďeň chcela by som sa opýtať ,je u Vás na dedine na predaj dom menší v dobrom stave 3+1 špajza kupelňa a ktomu nejaký podzemok? Za odpoveď vopred ďakujem Čonková

Odpovídá: Pravoslava Morávková (20.03.2015)

O prodeji domů v obci se většinou dovíme, až když je domek prodán a nový majitel se na úřadě přihlásí. Takže doporučujeme sledovat inzeráty, nebo se zeptat v nějaké realitní kanceláři.

Obec Bílá Třemešná neodpovídá za obsah uveřejněných dotazů občanů a vyhrazuje si právo zrušit (nebo neodpovídat) na příspěvek, který se netýká života v obci, je vulgární, rasisticky motivovaný nebo řeší osobní spory mezi občany obce. Diskuse je moderovaná, počkejte na schválení příspěvku administrátorem.


Novinky

Oznámení o přerušení dodávky elektřiny 10.4.2017
(21.03.2017)
Dne 10.4.2017 od 12,30 do 15,30 hod. bude přerušena dodávka elektřiny v úseku od křižovatky na Třebihošť za vlakové ná ...
Pozvánka na dětský karneval
(15.03.2017)
Opravená pozvánka na dětský karneval.

Podzvičínsko

Obec Bílá Třemešná je členem sdružení Podzvičínsko.


| | Nahoru  ↑